Aby jak najlepiej przygotować ogród do instalacji kosiarki automatycznej zaproś naszego pracownika do swojego ogrodu, a bezpłatnie doradzi jaki elementy najlepiej by było dopracować i dokładnie opowie jak będzie się zachowywała kosiarka, tak aby jej praca była jak najbardziej efektywna i spełniała wszystkie oczekiwania.

POŁĄCZONE TRAWNIKI

Jeżeli nasz trawnik podzielony jest na kilka różnych części należy zadbać, aby kosiarka mogła między nimi się przemieszczać, wystarczy przejazd o szerokości min. 60cm na tym samym poziomie. Jeżeli kosiarka będzie przejeżdżała przez podjazd warto wcześniej zainstalować pod nim peszel na przewody aby nie rozbierać ponownie kostki, co czasem jest niemożliwe. W przypadku braku możliwości skomunikowania kosiarki Husqvarna mogą pracować na strefie odrębnej po fizycznym przeniesieniu na nią.    

PRZEJAZDY NA TYM SAMYM POZIOMIE

Jeżeli kosiarka będzie przejeżdżała między trawnikami przez kostkę, płytki powinny się znajdować one na tym samym poziome co trawnik lub być łagodnie pochylone.    

BRAK MURKÓW

Często w ogrodach wystające murki znajdują się tuż przy trawniku, aby kosiarka automatyczna do kosiła krawędzie tak samo jak w przypadku kosiarek spalinowych należy wykonać opaskę wokół trawnika o szerokości ok 15cm.  

ZLICOWANY TRAWNIK Z KOSTKĄ

W miejscach, gdzie kosiarka może wyjechać poza obręb trawnika np. podjazd czy rabata z korą, powinny one znajdować się na tym samym poziomie.    

ŁAGODNE ZAŁAMANIA

Pofalowania trawnika bardzo ładnie wyglądają, lecz aby nie stwarzały problemów załamania należy wyłagodzić.    

GNIAZDO 230V

Stację ładującą kosiarki montujemy zazwyczaj w najbardziej otwartej części ogrodu, powinniśmy zadbać, aby w jej obszarze znajdowało się gniazdo zasilania. Standardowy przewód zasilający kosiarki ma długość 15m, ale można również zastosować dłuższe.    

INSTALACJA PRZED TRAWĄ Z ROLKI

Gdy planujemy instalację kosiarki zaraz po ułożeniu trawy z rolki należy rozważyć montaż przewody przed ułożeniem trawnika, lub po kilku miesiącach, aby trawa mogła się ukorzenić. Źle ukorzeniona trawa przy montażu maszynowym może się wyrywać, dlatego lepiej zamontować przewody przed trawnikiem z rolki, aby później nie czekać.    

KONSULTACJA PROJEKTU Z INSTALATOREM KOSIAREK AUTOMATYCZNYCH

Jeżeli jesteście Państwo na etapie planowania ogrodu, należy już teraz wziąć pod uwagę sposób jego koszenia lub możliwość w przyszłości jego zautomatyzowania. Przewody kosiarki można zainstalować w każdej chwili, gorzej, jeżeli będzie trzeba przebudowywać ogród. Zapraszamy do bezpłatnego skonsultowania projektu Państwa grodu z naszym technikiem, który wychwyci na etapie projektu ew. problemy jakie mogą wystąpić dla kosiarki i zaproponuje rozwiązania.

specjalista ds. kosiarek automatycznych
mgr inż. Jakub Puchała
JAWOR, ul. Kuziennicza 13A
www.zautomatyzowane.pl

Jak przygotować trawnik pod pracę kosiarki automatycznej Automower® ?

Data modyfikacji: 25 marca 2020 roku, Autoryzowany diler Husqvarna - PUCHAŁA

Fot. Puchała

Copyright © 2019-2021 Puchała, Diler Husqvarna
& Husqvarna AB (publ). Wszelkie prawa zastrzeżone. Husqvarna, AUTOMOWER®
oraz inne oznaczenia produktów oraz ich funkcji stanowią znaki towarowe Husqvarna Group.

Obsługujemy: woj. dolnośląskie, pow. jaworski, Jawor, Chojnów, Strzegom, Świebodzice, Wałbrzych, Bolków, Złotoryja, Świerzawa, Jaworzyna Śląska, Legnica, Szczawno-Zdrój, Wądroże Wielkie,
i inne w obrębie 30 km do siedziby firmy

...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

GODZINY OTWARCIA

PN - PT: 8:00 - 17:00

SOB: 9:00 - 14:00

Autoryzowany slaon i serwis Husqvarna - Jawor

Szukaj takiego sklepu !

REALIZACJA STRON WWW

Super, jeżeli spodobała Ci się stworzona przez nas strona. Jeżeli chcialibyście żebym przygotował witrynę dla Waszej firmy, zapraszam do kontaktu: jakub@apuchala.pl