Super, jeżeli spodobała Ci się stworzona przez nas strona. Jeżeli chcialibyście żebym przygotował witrynę dla Waszej firmy, zapraszam do kontaktu: jakub@apuchala.pl

REALIZACJA STRON WWW

Szukaj takiego sklepu !

Autoryzowany slaon i serwis Husqvarna - Jawor

GODZINY OTWARCIA

PN - PT: 8:00 - 17:00

SOB: 9:00 - 14:00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

...

Obsługujemy: woj. dolnośląskie, pow. jaworski, Jawor, Chojnów, Strzegom, Świebodzice, Wałbrzych, Bolków, Złotoryja, Świerzawa, Jaworzyna Śląska, Legnica, Szczawno-Zdrój, Wądroże Wielkie,
i inne w obrębie 30 km do siedziby firmy

Copyright © 2019-2021 Puchała, Diler Husqvarna
& Husqvarna AB (publ). Wszelkie prawa zastrzeżone. Husqvarna, AUTOMOWER®
oraz inne oznaczenia produktów oraz ich funkcji stanowią znaki towarowe Husqvarna Group.

Fot. Husqvarna

Fot. Husqvarna

Fot. PUCHAŁA

Roboty koszące zalety. Husqvarna Automower AWD Jawor

Data modyfikacji: 25 marca 2020 roku, Autoryzowany diler Husqvarna - PUCHAŁA

Aby odpowiednio dobrać kosiarkę automatyczną skontaktuj się z nami:
Autoryzowany Diler Husqvarna Automower® - PUCHAŁA
59-400 Jawor, ul. Kuziennicza 13A,
tel.: 76-871-10-42, jawor@apuchala.pl

Zapewniamy pełną obsługę robotów: dobór kosiarki, jej instalację oraz bieżącą obsługę.

KOSIARKI AUTOMATYCZNE ZALETY

   Kosiarki automatyczne to urządzenia, które do niedawna były tylko wizją przyszłości, lecz od kliku lat na dobre znalazły swoje miejsce w naszych ogrodach. Podobnie było z napędami instalowanymi w bramach do zautomatyzowania ich otwierania, aktualnie chyba każde nowe ogrodzenie ma już standardowo instalowany ten system, a przynajmniej jest przystosowane do jego instalacji. Większość projektowanych na nowo ogrodów także powinna uwzględniać możliwość instalacji automatycznej kosiarki w ogrodzie. W artykule przedstawiono zalety kosiarek automatycznych w oparciu o produkty Husqvarna Automower® i zasady ich instalacji.
          Pamiętaj każda marka jest inna i to, że Husqvarna Automower® bardzo dobrze radzi sobie z koszeniem nie oznacza, że inne marki sprostają nawet prostemu zadaniu.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ ROBOTA KOSZĄCEGO?

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU
GŁÓWNA ZALETA KOSIARKI AUTOMATYCZNEJ

Wielu z nas pracuje przez cały tydzień nie mając często czasu dla rodziny, dla siebie czy na realizację swoich pasji. W sezonie zimowym wieczory są długie, a prac ogrodowych niema, dlatego możemy robić to na co mamy ochotę, lecz czynności na świeżym powietrzu raczej odpadają. Dlaczego w sezonie wiosenno-letnim, gdy możemy cieszyć się świetną pogodą, mielibyśmy z tych czynności rezygnować? - wykorzystując ten czas na koszenie trawy. Często jedynymi wolnymi dniami w tygodniu jest weekend, wtedy możemy spędzić czas z rodziną lub kosić trawnik. Co wybieramy? No właśnie z ratunkiem dla naszego czasu powstały kosiarki automatyczne które bardzo szybko zdobywają popularność w naszych ogrodach. W krajach takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Austria roboty koszące stają się już standardem co świadczy o tym, że jest to bardzo skuteczne rozwiązania. Każdy kto ma trawnik dobrze wie, że koszenie kosiarką spalinową z napędem działki o wielkości około 10 arów (1000m kw.) zajmuje około 2 godzin. Pewnie traktorkiem by było szybciej? – Na pewno większa maszyna kołowa taka jak rider spalinowy czy traktorek ogrodowy ograniczy ten czas, lecz wymaga to naszego zaangażowania, miejsca na magazynowanie skoszonej trawy, systematyczny wywóz kompostownika, przeglądy maszyny. Często bywa także że przez ilość nasadzeń czy klombów wcale koszenie nie trwa której, ponieważ dużo czasu schodzi na manewrowanie i przejazdy, aby wysypać trawę.   

BRAK HAŁASU

Kolejną zaletą kosiarek automatycznych jest cisza. Czy na waszym osiedlu czy miejscowości też wielu sąsiadów zaczyna koszenie w sobotę rano wtedy, kiedy masz wolne i można by było dłużej odpocząć? Chyba w wielu miejscach tak bywa. Kosiarki spalinowe, traktorki czy wykaszarki są to dość hałaśliwe urządzenia, a każdy z nas chciałby mieszkać w cichej okolicy. Jest kolejny powód do montażu robotów koszących. Roboty koszące Husqvarna Automower są najcichszymi urządzeniami na rynku, przez co nie będą nikomu przeszkadzać pracując również w nocy. Napęd elektryczny jest cichy, a opór tarczy tnącej z ostrymi nożami bardzo dobrze ścina źdźbła trawy nie generując dodatkowego hałasu.   

NIKT NIE KRĘCI NAM SIĘ W OGRODZIE

No tak, ale w ogrodzie możemy mieć przecież ogrodnika, który zajmuje się naszym trawnikiem i innymi roślinami. Oczywiście, jest to rozwianie prawdopodobnie droższe niż zakup kosiarki, ale to profesjonalista codziennie dogląda naszego ogrodu. Właśnie – codziennie. Codziennie ktoś kręci się w naszym ogrodzie, w którym moglibyśmy swobodnie wypoczywać. Dodatkowo bardzo często ogrodnik zamiast kosić trawę mógłby zająć się dbaniem o krzewy, drzewa i inne rośliny, bo jak wcześniej wspomnieliśmy koszenie trawnika jest dość czasochłonne.

BRAK MIEJSCA

Magazynowanie standardowej kosiarki czy traktorka spalinowe zajmuje sporo miejsca w garażach. Często trzymanie ich pod zadaszeniem wymaga budowy dodatkowego składzik czy altanki. Kosiarki automatyczne są instalowane na stałe w ogrodzie i nie wymagają demontażu podczas trwania deszczu, ponieważ i w tym czasie pracują nad idealnym trawnikiem. Jedynie podczas zimy (mrozów) zalecane jest przechowywanie kosiarki pod dachem, dlatego mamy w ofercie różnego rodzaju wieszaki ścienne, aby zminimalizować ilość potrzebnego miejsca. Dodatkowo nasz serwis zapewnia zimową obsługę kosiarki co oznacza, że nie musisz przejmować się całkowicie co z nią zrobić. Nasz technik odbierze urządzenie po ustaniu wzrostu trawy, odpowiednio zadba o nią w zimę i przygotuje do pracy w kolejnym sezonie montując ją wiosną w ogrodzie.

czas wolny kosairka automatyczna

CO SIĘ DZIEJE Z TRAWĄ
PO SKOSZENIU?
UCIĄŻLIWY KOMPOSTOWNIK

     Kosząc systematycznie nawet nieduży trawnik borykamy się z problemem rosnącego w bardzo szybkim tępie kompostownika. W czasie lata, gdy słupek na termometrach rośnie dochodzi do tego również nieprzyjemny zapach w jego pobliżu. Aby rozwiązać ten problem możemy skorzystać z systemu mulczującego w kosiarce spalinowej czy traktorku. Ale czy przy koszeniu raz na tydzień mulczowanie się spisuje? Tak – ale pod warunkiem, że trawa nie rośnie i kosimy ją na trochę wyższej wysokości. No chyba że znajdziemy czas na koszenie dużo częściej to, dlaczego nie. Uzyskamy ładny trawnik. Lecz kto kosi trawnik co 2-3 dni? Dobre roboty koszące pozwalają nam kosić trawnik codziennie dzięki czemu ścinane są tylko milimetry trawy. Co całkowicie usuwa problem posiadania kompostownika i jego wywozu na wysypisko. Ścinanie trawy i mielenie na drobne milimetrowe ścinki ma także szereg plusów poza brakiem kompostownika. Ścięta trawa rozkłada się dużo szybciej użyźniając ziemię co ogranicza stosowanie nawozów. Szybko rozkładająca się trawa nie tworzy filcu więc wertykulacja może być delikatniejsza. Przy zakupie kosiarki automatycznej warto zwrócić uwagę na to jak często ona kosi cały trawnik i jak bardzo mieli trawę. W przypadku niektórych automatów podany obszar uwzględnia ich tygodniową wydajność, a nie dzienną przez co ścinki są dużo większe i czepiają się do butów. W przypadku Husqvarna Automower® ścinki są milimetrowe dzięki opatentowanej tarczy z bardzo ostrymi nożami, a trawnik jest koszony codziennie dla najlepszego efektu.

specjalista ds. kosiarek automatycznych
mgr inż. Jakub Puchała
JAWOR, ul. Kuziennicza 13A
www.zautomatyzowane.pl

WADY ROBOTÓW KOSZĄCYCH
PROBLEM KOSZENIA

JAK WYBRAĆ ROBOTA ?
CZY TO JEST BEZPIECZNE ?

JAK WYGLĄDA TRAWNIK

ZALETY KOSIAREK AUTOMATYCZNYCH

PORADNIK - KOSIARKI AUTOMATYCZNE- PRZECZYTAJ

PRZECZYTAJ TAKŻE: