CZY ZAKUP KOSIARKI AUTOMATYCZNEJ ROZWIĄŻE PROBLEM KOSZENIA CAŁKOWICIE ?

  Efekt koszenia zależy od odpowiedniego doboru modelu. Sam maksymalny obszar nie może być jedynym wyznacznikiem. Trzeba wziąć pod uwagę kształt ogrodu, zainstalowany systemu nawadniania i sposób wykorzystania ogrodu. Dlatego, aby uzyskać jak najlepszy efekt warto zaprosić naszego technika na bezpłatną wizytę w Państwa ogrodzi. Aby ustalić termin zadzwoń lub wypełnij formularz.  Trawnik, na którym pracuje odpowiednio dobrany robot wygląda po prostu cały czas idealnie, pod kilkoma warunkami. Robot koszący musi pracować codziennie, aby ścinane źdźbła były małe, ostrza musza być bardzo ostre przy wysokich obrotach tarczy tnącej. W Husqvarna jest to standardem dzięki temu trawnik wygląda jak z katalogu. Co ważne trawnik staje się dużo gęściejszy. Coraz częściej w ogrodach goszczą pagórki czy pofalowane trawniki. Wygląda to świetnie pod warunkiem, że trawnik jest przystrzyżony do nierówności terenu. Nie jest to możliwe przy zastosowaniu szerokich kosiarek spalinowy i traktorów. Za to roboty Husqvarna które bez problemu pokonują wzniesienia potrafią bardzo ładnie oddać kształt tych pofalowań. Częstym pytaniem jest także czy tak małe ostrza jakie są zastosowane przy kosiarkach automatycznych radzą sobie z koszeniem trawnika? Radzą sobie bardzo dobrze, lekkie noże nie powodują dużego obciążenia maszyny, przez co akumulator potrzebny do zasilenia kosiarki może być mniejszy. Dodatkowo rozpędzenie lekkiej tarczy do nominalnych obrotów jest bardziej ekonomicznei szybsze. Kosiarki z tradycyjnym ostrzem są lepsze? Według nas bardziej niebezpieczne, a ich rzadka wymiana może spowodować szarpanie końcówek trawy powodując nieestetyczny wygląd.  

JAKIE SĄ WADY ROBOTÓW KOSZĄCYCH Husqvarna Automower®?    

    Mimo że Husqvarna Automower® ma dobrze wykonaną obudowę i trawa nie obkleja go zbyt mocno czasami warto oczyścić go z trawy. Na przykład podczas wymiany ostrzy.

     Dla uzyskania najlepszego efektu ostrza muszą być ostre i w zależności od odmiany trawnika i jego gęstości ostrza należy systematycznie wymieniać, lub gdy efekt koszenia nas nie zadowala. Zazwyczaj klienci wymieniają ostrza 2-4 razy w sezonie.    

     Robot zapewni nam idealnie skoszony trawnik tylko gdy będzie często wyjeżdżał do pracy. Wg nas trawnik powinien być koszony codziennie, aby nie było różnicy w wysokości trawnika, a skoszona trawa szybko mogła wrócić do ziemi nawożąc nową.    

     Podczas pracy kosiarki w sytuacji, gdy nie ma ona, gdzie wyjechać z trawnika by do kosić krawędzie zostaną ona z wyższą trawą. Jest to kwestia nie dostosowania ogrodu do pracy tego typu maszyn i związana jest głównie z bezpieczeństwem kosiarki. Zgodnie z wymogami dla urządzeń automatycznych ostrza muszą być odsunięte od krawędzi tak aby czujniki mogły zadziałać nie robiąc nikomu krzywdy.    

     Robot może również nie spodobać się naszym sąsiadom. Dlaczego? – Ponieważ gdy ty odpoczywasz on musi kosić swój trawnik. Ale czy to WADA? Na pewno doceni to, że nie hałasujesz co weekend.

DLACZEGO W OFERCIE NASZEGO SKLEPU POSIADAMY TYLKO MARKĘ HUSQVARNA?

     Wiele firm chce z nami współpracować w zakresie swoich produktów automatycznych, lecz przy doświadczeniu jakim dysponujemy i znając wymagania naszych klientów wybieramy najlepsze produkty. Decyzja o współpracy z firma Husqvarna jest podyktowana przede wszystkim jakością produktów ich niezawodnością, dostępem do serwisu gwarancyjnego jak i pogwarancyjnego, zapewnioną dostępnością części zamiennych w szybkim czasie oraz ceną. Dodatkowo kosiarki te nie wymagają skomplikowanych instalacji i gdy ogród się zmienia bardzo łatwo je dostosować.

specjalista ds. kosiarek automatycznych
mgr inż. Jakub Puchała
JAWOR, ul. Kuziennicza 13A
www.zautomatyzowane.pl

KOSIARKI AUTOMATYCZNE WADY !?

Data modyfikacji: 25 marca 2020 roku
, Autoryzowany diler Husqvarna - PUCHAŁA

Roboty koszące WADY

Fot. PUCHAŁA

Copyright © 2019-2021 Puchała, Diler Husqvarna
& Husqvarna AB (publ). Wszelkie prawa zastrzeżone. Husqvarna, AUTOMOWER®
oraz inne oznaczenia produktów oraz ich funkcji stanowią znaki towarowe Husqvarna Group.

Obsługujemy: woj. dolnośląskie, pow. jaworski, Jawor, Chojnów, Strzegom, Świebodzice, Wałbrzych, Bolków, Złotoryja, Świerzawa, Jaworzyna Śląska, Legnica, Szczawno-Zdrój, Wądroże Wielkie,
i inne w obrębie 30 km do siedziby firmy

...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

GODZINY OTWARCIA

PN - PT: 8:00 - 17:00

SOB: 9:00 - 14:00

Autoryzowany slaon i serwis Husqvarna - Jawor

Szukaj takiego sklepu !

REALIZACJA STRON WWW

Super, jeżeli spodobała Ci się stworzona przez nas strona. Jeżeli chcialibyście żebym przygotował witrynę dla Waszej firmy, zapraszam do kontaktu: jakub@apuchala.pl