DZIĘKI ROBOTOWI KOSZĄCEMU TRAWNIK BĘDZIE ZAWSZE RÓWNY I ZIELONY

     Dzięki zastosowanej technologii w kosiarkach automatycznych Husqvarna Automower® trawnik jest koszony codziennie dzięki czemu nie występuje problem szybszego wzrostu trawy w różnych miejscach ogrodu np. w cieniu drzew czy budynku. Dodatkowo modele na większe tereny posiadają czujnik pogodowy. Dzięki któremu kosiarka inteligentnie bada teren i częściej odwiedza miejsca z większym wzrostem trawy, a w okresie jego braku ogranicza czas koszenia. Regularne cięcie bardzo małych przyrostów korzystnie wpływa na korzenienie się trawy przez co się dużo bardziej zagęszcza. Małe drobinki nie są usuwane z trawnika, a razem z niemi drogocenne minerału i służą jako nawóz dzięki czemu trawnik nabiera żywszego koloru. Ważnym atutem utrzymywania trawnika na tej samej niskiej wysokości jest ograniczenie wzrostu chwastów które nie mają, gdzie się rozwijać i giną.  

DROBNE NIERÓWNOŚCI - POFALOWANY TRAWNIK, A KOSIARKA AUTOMATYCZNA

     Kosiarki Husqvarna bardzo dobrze radzą sobie z drobnymi nierównościami terenu dzięki zastosowanym dużym kołom i oprogramowaniu. Obudowa kosiarki jest na odpowiedniej wysokości i nie zawadza o trawnik. Wielu naszych klientów przed instalacją kosiarki automatycznej borykało się z problemem kretowisk i pytało nas czy kosiarka nie będzie się na nich zawieszała. W przypadku kretowisk kosiarka zazwyczaj się od nich odbija i zmienia kierunek jazdy, lecz problem z kretami zazwyczaj szybko się rozwiązywał, bo przenosiły się na inne działki. Stały ruch robota w ogrodzie zakłóca ich spokój i zmusza do zmiany ogrodu.

CZY ROBOT KOSZĄCY POWODUJE  WYGNIECIONE LINIE, KOLEINY ?

     Husqvarna Automower® pracuje nieregularnie dzięki czemu na trawniku nie powstają koleiny. Podczas pracy kosiarka pracując inteligentnie bada teren korzystając z czujników pętli przez co jest w stanie określić, gdzie się znajduje. Dodatkowo modele z wbudowanym modułem GPS wykorzystują go do mapowania ogrodu i wspomagania nawigacji w ogrodzie, więc GPS nie jest tylko modułem do określenia lokalizacji, ale jest aktywnie wykorzystywany podczas koszenia. Wiele z naszych modeli ma także wbudowaną funkcję koszenia po spirali w przypadku napotkania szybciej rosnącej trawy uaktywnia się on, aby kosiarka jak najszybciej mogła wyrównać trawnik. Nasze kosiarki jako jedyne na rynku mają bardzo rozbudowany system powrotu do stacji ładującej. Kosiarka może wracać po sygnale generowanym przez stację bazową, po sygnale pętli ograniczającej w różnych kierunkach i odległości od przewodu oraz przy wykorzystaniu przewodów doprowadzających tworząc korytarz, którym kosiarka może się poruszać, aby jak najszybciej wrócić do bazy nie tracąc zbyt wiele energii. Systemy te pozwalają na pracę w dużych ogrodach z wąskimi przejściami nawet do 60 cm nie powodując wygniatania trawnika jak to ma miejsce w wielu tego typu maszynach. Warto zwrócić na to uwagę, aby efekt nas nie rozczarował.

Odwiedź nas na Instagramie gdzie na bieżąco dodajemy zdjęcia z ogrodów naszych klientów:
www.instagram.com/kosiarki_automatyczne_jawor

specjalista ds. kosiarek automatycznych
mgr inż. Jakub Puchała
JAWOR, ul. Kuziennicza 13A
www.zautomatyzowane.pl

Jak wygląda trawnik na którym pracuje kosiarka automatyczna Automower® ?

Data modyfikacji: 26 października 2019 roku, Autoryzowany diler Husqvarna - PUCHAŁA

Fot. Puchała

Copyright © 2019-2021 Puchała, Diler Husqvarna
& Husqvarna AB (publ). Wszelkie prawa zastrzeżone. Husqvarna, AUTOMOWER®
oraz inne oznaczenia produktów oraz ich funkcji stanowią znaki towarowe Husqvarna Group.

Obsługujemy: woj. dolnośląskie, pow. jaworski, Jawor, Chojnów, Strzegom, Świebodzice, Wałbrzych, Bolków, Złotoryja, Świerzawa, Jaworzyna Śląska, Legnica, Szczawno-Zdrój, Wądroże Wielkie,
i inne w obrębie 30 km do siedziby firmy

...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

GODZINY OTWARCIA

PN - PT: 8:00 - 17:00

SOB: 9:00 - 14:00

Autoryzowany slaon i serwis Husqvarna - Jawor

Szukaj takiego sklepu !

REALIZACJA STRON WWW

Super, jeżeli spodobała Ci się stworzona przez nas strona. Jeżeli chcialibyście żebym przygotował witrynę dla Waszej firmy, zapraszam do kontaktu: jakub@apuchala.pl